
Men alltså, den här månaden slår jag rekord i antal länder på en månad! Började med Italien, slutar med England och hann med Spanien mitt i! Det här var mitt oktober:
♥ Avslutade förra månaden och inledde oktober med vinweekend i Italien.
♥ Mina tandbesvär fortsatte under månaden och det blev ytterligare några besök hos tandläkaren.. Det är tyvärr fortfarande inte bra.
♥ Var på konsert med Carola som fokuserade på musikallåtar. Hon är verkligen ett proffs, men aningen flummig emellanåt 🙂
♥ Jag åkte på tjejweekend till Spanien medan J drog till Kina på jobb. Det var såååå skönt! Och skönt att kidsen är så grymma på att sköta sig själva!
♥ R deltog i sin första mountainbiketävling och jag supportade. En deldag i naturen 🙂
♥ Jag åkte på en förkylning, hade mkt huvudvärk och problem med ischias.
♥ L hade konsert med skolan – vilken grym skola hon går på!
♥ J kom hem från två veckor i Kina.
♥ Det blev en spontan aw efter jobbet i fredags.
♥ Vi hade en familjelördag med äventyr på Prison Island och middag efteråt.
♥ J & R drog på grabbresa till vår fjällstuga för att tillbringa delar av höstlovet med att cykla och kolla till huset inför säsongen. Det kom dock massa snö så cyklingen blev svår..
♥ L & jag drog på tjejresa till London 😀 Och betade av tre (3) musikaler på två dagar, haha!








Hur var ditt oktober? Heter det din eller ditt?? Det känns bäst med ditt men känns konstigt när jag skriver det.. Ja, ja, ni fattar säkert vad jag menar iaf 🙂 Hur var din månad?
Vilken härlig månad och vad mkt kul du hann med att göra, klagar inte på min även om den inte blev lika berest som din men en weekend i London blev det.Vill tillbaka igen 🙂 kram
GillaGilla
Mycket roligt du hunnit med, kul att resa. Här har det varit en betydligt lugnare månad men jag är ganska nöjd ändå..
GillaGilla
Vilken månad du har haft. Ska jag sammanfatta min så är det jobba, sova och gå på toa. Till det ett par turer till hagabadet och ett 30 årskalas.
GillaGilla
Er vinresa i Italien hade jag som sagt gärna varit en myra i din väska på.
Härlig månad med många fina minnen.
https://kamillaskamera.com/
GillaGilla
Oh så mycket ni hann med i oktober. Både resor och konsert. En betydligt roligare månad än min. Så roligt att ni haft det så bra.
GillaGilla