Mars

Så har mars passerat också. Tiden går så fort att jag knappt vet vad det är för månad nu. Det kan var mars, april eller maj – jag skulle typ inte reagera! Hann dock med en hel del i mars.

♥ Vår lilla prins fyllde 13 år!
♥ Vi firade båda ungdomarna med närmsta familjen, asiatisk buffé & mello.
♥ Jag gjorde en jobbförändring. Vi får se vart det leder i framtiden.
♥ Stora förändringar i livet i övrigt genomfördes.
♥ Jag gick en lettering workshop under fyra kvällar. Såå inspirerande och kul! Trots att det var på distans och vi körde via Zoom.
♥ Hade en lunchdate med mina äldsta vänner, älskar när vi lyckas få till det så där en helt vanlig dag. Det känns liksom lite ”fuskigt” 🙂
♥ Var på Van Gogh-utställning i Malmö med min ungdomsvän (är det ens ett ord?). Vi blev nära vänner när vi var tonåringar 🙂
♥ Kollade på L som hade sin första pubspelning med sitt band från skolan.
♥ Jag provade på regressionsterapi för första gången. Jag ska berätta mer längre fram.
♥ Hade en date med Torsdagsklubben med lite italienskt tema.
♥ Grabbarna åkte till Björnrike och tillbringade påsklovet där med skidåkning och vänner.
♥ L & jag åkte till Gran Canaria och njöt av påsklovet i värmen.

Har du hittat på något speciellt i mars?

4 reaktioner på ”Mars

  1. Ja tänk vad livet kan föra en framåt och samtidigt bakåt. Det som varit fint i mars för dig är ju jättebra. Resana och middag med en vän, samt sonen som fyllt 13 år.

    Gilla

  2. Asiatisk buffé lät riktigt gott, längesen jag åt det. Härligt med en resa till Gran Canaria jag var där som liten på semester, men aldrig varit där som vuxen 🙂

    Gilla

  3. regressionsterapi  det är väl samma som tidigare liv meditation om jag inte har fel. Det har jag gjort några gånger alltså tidigare liv vilket varit så spännande.

    Har lärt mig om framför allt två liv i min själ den sista ligger för nära i tiden har jag fått lära och därför svårt att ta på alla gånger.

    https://kamillaskamera.com/

    Gilla

    • Som jag förstått det behöver man inte gå så djupt i meditationen. Jag har iaf inte gått så långt som till tidigare liv. Men sedan har jag också lite svårt att släppa kontrollen under meditationen.. Men spännande är det!

      Gilla

Lämna en kommentar